ספר: הארגון האג'ילי המודרני – המודל להצלחה בעולם הכאוטי
ספר הארגון האגילי

הרקע האישי שלי לכתיבת הספר
25 שנה עסקתי בעולמות הניהול בהייטק, עם התמחות בארגונים גדולים וחדשנות במודלים ניהוליים מתקדמים.
בין השנים 2016-2019 הייתי מנכל"ית משותפת בחברת הייעוץ "AgileForSure" לצידו של חי פורשר ידידי הותיק לעבודה ופרטנר לדרך המשותפת, בנושאי הניהול ושיטות עבודה מתקדמות בתעשייה. הובלנו חזון וחדשנות בעולם הייעוץ, תרבות ארגונית ופיתוח אנשים.

יצא לי לקחת חלק בפרויקטים רבים, קטנים וגדולים, בתעשיות ה-Semi-Conductors למיניהן (אינטל, אפלייד-מאטריאלס, טאוואר-סמי-קונדקטורס), תעשיות בטחוניות (אלביט, אלת"א, תעשייה אווירית), משרדי הממשלה (תשתיות ופיתוח תוכנה), ועוד חברות עסקיות רבות כגון: נייס מערכות, פוינטר, אורבוטק, ביוסנס ועוד…

"האקדמיה לקידום תרבות אג'ילית בישראל"
בשנת 2017 הקמנו את "האקדמיה לקידום תרבות אג'ילית בישראל" מתוך ההבנה כי השינויים התפיסתיים בעידן הנוכחי מתרחשים בכל תחומי החיים (תעסוקה, כלכלה, חינוך, ספורט, משפחה ועוד) והרצון לאפשר למידה וידע משולבים מעולמות אלו, על מנת לקדם אנשים וארגונים לאימוץ תפיסות עולם אג'יליות (גמישות) ולהביא לשיפור מתמיד של ביצועיהם, יכולותיהם ודרך התנהלותם בעולם.
אנו מקווים ומאמינים שתפיקו ערך מקריאת הספר, ומאחלים בהצלחה לכל מי שיבחר ליישם את התפיסה האג'ילית במישורים השונים של חייו.

קטע מן הספר
"העולם נמצא בעיצומה של 'מהפכה אבולוציונית'. זוהי התפתחות אבולוציונית הן של המין האנושי והן של סביבתו הטכנולוגית-אך היא מתרחשת בקצב כל כך מסחרר, עד כי ניתן לראות בה מהפכה של ממש.

העולם שבו אנו חיים מייצר בכל רגע נתון מצבים מורכבים חדשים. כשמדובר בחברות וארגונים, ניתן למצוא את השינויים במצב השוק, בדרישות הלקוחות, בתחרות, בתהליכי השיפור הפנימיים ובהיבטים נוספים הדורשים התמודדות יום-יומית.

גישות הניהול והעבודה שהשתרשו במשך השנים מתקשות לספק בזמן את הערך הנדרש. מנהלים רבים חווים קושי בניסיונותיהם להשיג ודאות וביטחון, ואילו העובדים חשים שאינם מצליחים לעמוד בציפיות בתוך המסגרת המפעילה אותם.

ארגונים רבים מחליטים לעשות שינוי, במטרה להתמודד בגמישות וביעילות עם תנאי הסביבה הדינמיים וליצור סביבת עבודה מתקדמת המושכת אליהם אנשים איכותיים. זו הסיבה שניתן לראות יותר ויותר ארגונים הפונים לגישות מעולם ה-LEAN" (ניהול רזה")( וה-AGILE" (זריז וגמיש").

אך התהליך אינו פשוט. רבים מהארגונים הנמצאים בעיצומו של השינוי מוצאים את עצמם 'מבולבלים' וחשים תסכול מקצב השינוי, מהירתמות האנשים בארגון לתהליך, מחוסר הנכונות לאמץ מתודות עדכניות, מהממשק ה'חורק' עם מחלקות שאינן עוברות את תהליך השינוי, מסביבת עבודה הנצמדת להרגלים קודמים, מהאתגרים הצצים בעבודה מול לקוחות בסגנון גמיש ושיתופי ועוד.

שלא יהיה ספק: השינוי אינו מובן מאליו. מעבר למתודולוגיות ולפרקטיקות נדרש שינוי תפיסתי ותרבותי עמוק, כזה המאפשר לאנשים ליצור הרמוניה בין רוח, פרקטיקה, ערכים, התנהגויות ותהליכים. יכולת זו תלויה רבות בשינוי רמת התפיסה (Mind of State) והמודעות (Consciousness) של האנשים בארגון, כמו גם בתפקודם ההרמוני יחד.

ארגון אג'ילי מודרני הוא ארגון המסוגל להגיב באופן אפקטיבי וסתגלני לשינויים ולסביבה דינמית."

הארגון האגילי המודרני משולש הזהב

סרטון השראה - AgileForSure

נגן וידאו
שתפו עם חברים:

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

WhatsApp RA(CTA)

מוזמנים ליצור איתי קשר